sport me te rejat

DI maria dote jap  gjithqka per realin

 

 

Di Maria: Do jap gjithçka për Realin

Anësori i Real Madridit, Angel Di Maria, ka shprehur dëshirën e tij për të fituar tituj me Los Blancos dhe ka thënë se ai do të japë gjithçka për të garantuar rikthimin e klubit në kohërat e vjetra.

“Qëllimi im është që të fitoj tituj dhe t’i ndihmoj Real Madridit të jetë i madh përsëri. Kur Reali u interesua për mua, unë kërkova të vij këtu, sepse që nga fëmijëria kam ëndërruar të luaj këtu. Tani duhet të mendojmë për t’u bërë më të mirë dhe të japim gjithçka për ekipin. Unë mund t’i jap ekipit shpejtësi. Unë jam 22 vjeçar. Unë mund të ngritem shumë përkrah këtyre yjeve”.

“Ne duhet të mendojmë për ne. Barcelona ka ekip të mrekullueshëm, ata janë kampionë, por ne shpresojmë të fillojmë fuqishëm. Vitin e kaluar ekipit i mungoi paksa fati, në kohën kur ishte aq pranë fitimit të titullit”, është shprehur Di Maria.

realu mposht bayern munchen

Raul

  Rauli mposht Bayernin Skuadra e Schalkes është kthyer nga disavantazhi prej një goli, për ta mposhtur kampionin e Gjermanisë, Bayern Munich, në një ndeshjen miqësore të vlefshme për LIGA Total! Cup. Vetëm pas gjashtë minutash bavarezët krijuan epërsinë me anë të Deniz Mujic, mirëpo kjo vetëm...

adebayor te largohet ose te millani ose ne juventus thot man city

adebayor

      Adebayor të largohet, ose te Milani ose te Juve Sipas një raporti në News of the World, Manchester City po përgatitet që ta shesë ish-sulmuesin e Arsenalit, Emmanuel...

kaka mund te largohet nga reali

kaka

  Kaka të Sipas Sunday Times, Jose Mourinho është i gatshëm t’ia tregojë derën superyllit brazilian, Kaka, në mënyrë që të fillojë revolucionin e tij me transferimet e reja. Nga këto pretendime të Mourinhos, sigurisht se do të alarmohen Manchester City dhe Chelsea, klube të cilat e kanë bërë...

kedira

Sami Kedira

  Khedira: Mezi pres të luaj me Ronaldon Transferi i ri i Real Madridit, Sami Khedira, ka folur për kënaqësinë që i ka sjellë transferimi te klubi mbretëror, ndërsa beson se mund të formojë një partneritet të mirë me Xabi Alonson. “Unë mezi pres t’u bashkohem atyre, Cristiano Ronaldos dhe...

ozil endrron klubin e madh

Ozil

  Mesfushori i Werder Bremenit, Mesut Ozil, ka deklaruar se për të do të ishte ëndërr të luante në ndonjë nga katër apo pesë top-skuadrat evropiane. “Janë katër ose pesë klube në Evropë që ju si lojtar do të thoshit se do të ishte ëndërr të luanit për ato. Manchester United dhe Chelsea janë dy...

Designed By : Vel1 © 2010 All rights reserved.

Make a free websiteWebnode