Sami Kedira

 

Khedira: Mezi pres të luaj me Ronaldon

Transferi i ri i Real Madridit, Sami Khedira, ka folur për kënaqësinë që i ka sjellë transferimi te klubi mbretëror, ndërsa beson se mund të formojë një partneritet të mirë me Xabi Alonson.

“Unë mezi pres t’u bashkohem atyre, Cristiano Ronaldos dhe Kakas, dhe të punoj me stafin teknik. Nëse Real Madridi troket në derën tuaj, është e pamundur të thoni jo. Është një sfidë dhe mendoj se unë do të përshtatem me Xabi Alonson. Synimi ynë i madh këtë vit do të jetë Liga e Kampionëve”.

“Unë i kam tifozët e Stuttgartit në zemrën time. Para Botërorit kam thënë se do të qëndroj te Stuttgarti, por kur mu shfaq kombinacioni Real Madrid dhe Jose Mourinho, trajneri më i mirë në botë, unë isha pa alternativë. Shpresoj se tifozët e Stuttgartit do të më kuptojnë dhe do të ma falin”, sqaroi Khedira për AS

Share |

Designed By : Vel1 © 2010 All rights reserved.

Create a website for freeWebnode