Historia e viktor palokaj

 1. Pershendetje Fannsa Njeher Web nukk do te punnojj passsi esht ne pushimm vazdhojm nga shtatori flm per mirkuptim ...Web nuk do te punoj per arsye Se Esht muaji i ramazanit... Dhe nuk mundemi te punoj.....fillojm punen nga 1 shtatori

  Urime Muaji i Ramazanit Te Gjith Besimtareve Shqiptar

  Wetem Do TE Shohim Te Pakten Te Mos Na Ikin lajmet E Reja do mundohemi te ju tregojm

   

                                                 https://www.facebook.com/pages/The-Bloody-Alboz-tbaa4ever/102687786455285?ref=ts

  Viktor Palokaj (Rebel aka Unikkatil) lindi ne nje familje me tradite. Ai eshte nipi i Gjon Palokes d.m.th. udheheqsit te ballit kombetar. Njeriu i cili nuk ua dha tokat e stergjysheve skllaverve. Armiku deshi ta denoje me vdekje, por nuk arriti.
   

   

  Viktor Palokaj (Rebel aka Unikkatil) lindi ne nje familje me tradite. Ai eshte nipi i Gjon Palokes d.m.th. udheheqsit te ballit kombetar. Njeriu i cili nuk ua dha tokat e stergjysheve skllaverve. Armiku deshi ta denoje me vdekje, por nuk arriti.

   

  Shkollen fillore e kreu ne Prishtine, pastaj u regjistrua ne Gjimnazin "Sami Frasheri". Ne fillim ishte nje nxenes i sjellshem, por me vone u be problematik dhe u perjashtua nga shkolla 3 here, por perseri nuk pushoi sepse zemren e tij ja morri rruga dhe Hip-Hopi. Muziken rep e filloi 12 vjeç mirpo nuk vazhdoi sepse ne ate kohe repi per te ishte shume i thjeshte sepse ai kendonte rep te vertete.


  Ne vitin 1992, Unikkatili inqizoi kenget e tij te para “Demokraci” dhe “Ta zdhukim Policin” dhe ne vitin 1993, ai inqizoi kengen e pare profesionale me titull "zingjiret qe s’kputen”. Pas disa vitesh, saktesisht ne vitin 1995, Viktori perjetoi nje tragjedi, ku shoku I tij I ngushte, Dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq. Per kete qecndodhi, ai shkroi dhe inqizoi kengen “Shpirti N’Paqe” si kujtim per Drenin.

  Ne kohen kur per nje fjale kunder Serbise paguaje shtrenjte, Unikkatili shkroi kenge ne te cilat permendeshin emra te policve serb si ajo “Vdekje Serbis” e megjithate Radio Selavia ne Pristhtine nuk i trasmetonte, keshtu qe nga te gjitha kenget e Unikkatilit aso kohe u emitua vetem “shpirti n’paqe”.

  Muzika qe bente Unikkatili ishte Hip-Hop eksplicit, tekste qe pa frike paraqisnin realitetin ashtu si ishte dhe keto ishin arsyet kyqe te mos afirmimit te tij ne ate kohe. Ndonese do mund te zgjidhte rrugen e lehte deri te fama duke mos perdorur shprehje eksplicite ose fjale kunder pushtetit te asaj kohe, sic kishin bere shumica apo te gjith reperet tjere te asaj kohe, ai nuk nderroi stilin e tij dhe mbeti reper eksplicit dhe real, por I panjohur.

  Me 1996 Unikkatili u fut ne perleshje me nje familje shqiptare dhe hyri ne gjak me ta. Kjo ishte arsyeja pse familja e tij vendosi te shperngulet per ne SHBA. Ata u vendosen ne Bronx (New York), vend ky mjaft I banuar nga komuniteti shqiptar ku atje edhe e vazhdoi endrren e tij. Ne vitin 1998, Unikkatili ben nje kenge me disa anetare te ABI, te cilen e titulluan “Albanian Rule”, kenge e cila ishte me shume freestyle dhe shaka. Ne po ate vit, Unikkatili punon kengen “if i die u die”, kenge kjo e cila nga shume shqiptare shihet si kenga me e mire rep e stilit western.

  Viktori kur arriti ne USA, formoi menjehere klanin TBA (The Bloody Alboz) ne gjuhen shqipe (Shqipet e Pergjakshme), ne te cilin nje pjese e anetareve merren me muzike rep. Unikkatili ka edhe studion e tij te inqizimeve te emeruar “CONQUEROR RECORDS” ne te cilen punon te gjitha kenget e tij. Albumi i ri i ti i perbashket me grupin The Bloody Alboz (TBA) i titulluar "Armiqt Suprem" ka shitur me 8000 kopje mbrenda 3 ditesh. Ky Album theu recordin ne shitje, shkruan gazeta e Kosovës "Lajm". Asnjë album tjeter i ndonje Rep - Këngtari a grupi nuk është shitur me kaq kopje, brenda nje kohe kaq të shkurtër. Ne vitin 2008, TBA nxjerr albumin e titulluar “KANUNI I KATILIT".

  Unikkatil ka 3 albume te titulluara :

  Unikkatil Prezanton The Bloody Alboz (2004)
  Armiq’t Suprem (2007)
  Kanuni I Katilit (2008)


   

  Shkollen fillore e kreu ne Prishtine, pastaj u regjistrua ne Gjimnazin "Sami Frasheri". Ne fillim ishte nje nxenes i sjellshem, por me vone u be problematik dhe u perjashtua nga shkolla 3 here, por perseri nuk pushoi sepse zemren e tij ja morri rruga dhe Hip-Hopi. Muziken rep e filloi 12 vjeç mirpo nuk vazhdoi sepse ne ate kohe repi per te ishte shume i thjeshte sepse ai kendonte rep te vertete.


  Ne vitin 1992, Unikkatili inqizoi kenget e tij te para “Demokraci” dhe “Ta zdhukim Policin” dhe ne vitin 1993, ai inqizoi kengen e pare profesionale me titull "zingjiret qe s’kputen”. Pas disa vitesh, saktesisht ne vitin 1995, Viktori perjetoi nje tragjedi, ku shoku I tij I ngushte, Dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq. Per kete qecndodhi, ai shkroi dhe inqizoi kengen “Shpirti N’Paqe” si kujtim per Drenin.

  Ne kohen kur per nje fjale kunder Serbise paguaje shtrenjte, Unikkatili shkroi kenge ne te cilat permendeshin emra te policve serb si ajo “Vdekje Serbis” e megjithate Radio Selavia ne Pristhtine nuk i trasmetonte, keshtu qe nga te gjitha kenget e Unikkatilit aso kohe u emitua vetem “shpirti n’paqe”.

  Muzika qe bente Unikkatili ishte Hip-Hop eksplicit, tekste qe pa frike paraqisnin realitetin ashtu si ishte dhe keto ishin arsyet kyqe te mos afirmimit te tij ne ate kohe. Ndonese do mund te zgjidhte rrugen e lehte deri te fama duke mos perdorur shprehje eksplicite ose fjale kunder pushtetit te asaj kohe, sic kishin bere shumica apo te gjith reperet tjere te asaj kohe, ai nuk nderroi stilin e tij dhe mbeti reper eksplicit dhe real, por I panjohur.

  Me 1996 Unikkatili u fut ne perleshje me nje familje shqiptare dhe hyri ne gjak me ta. Kjo ishte arsyeja pse familja e tij vendosi te shperngulet per ne SHBA. Ata u vendosen ne Bronx (New York), vend ky mjaft I banuar nga komuniteti shqiptar ku atje edhe e vazhdoi endrren e tij. Ne vitin 1998, Unikkatili ben nje kenge me disa anetare te ABI, te cilen e titulluan “Albanian Rule”, kenge e cila ishte me shume freestyle dhe shaka. Ne po ate vit, Unikkatili punon kengen “if i die u die”, kenge kjo e cila nga shume shqiptare shihet si kenga me e mire rep e stilit western.

  Viktori kur arriti ne USA, formoi menjehere klanin TBA (The Bloody Alboz) ne gjuhen shqipe (Shqipet e Pergjakshme), ne te cilin nje pjese e anetareve merren me muzike rep. Unikkatili ka edhe studion e tij te inqizimeve te emeruar “CONQUEROR RECORDS” ne te cilen punon te gjitha kenget e tij. Albumi i ri i ti i perbashket me grupin The Bloody Alboz (TBA) i titulluar "Armiqt Suprem" ka shitur me 8000 kopje mbrenda 3 ditesh. Ky Album theu recordin ne shitje, shkruan gazeta e Kosovës "Lajm". Asnjë album tjeter i ndonje Rep - Këngtari a grupi nuk është shitur me kaq kopje, brenda nje kohe kaq të shkurtër. Ne vitin 2008, TBA nxjerr albumin e titulluar “KANUNI I KATILIT".

  Unikkatil ka 3 albume te titulluara :

  Unikkatil Prezanton The Bloody Alboz (2004)
  Armiq’t Suprem (2007)
  Kanuni I Katilit (2008)

Designed By : Vel1 © 2010 All rights reserved.

Make a free websiteWebnode